pátek 17. března 2017

fotoknížka - ksichtíky africké

Po domluvě s  firmou Saal-digital (http://www.saal-digital.cz) jsem měl možnost vyrobit si zdarma fotoknihu. Spnil jsem si tedy malý sen a vytvořil knížku  s  lidmi Afriky.

Knížka 28x28, pevné desky, uvnitř mat - moooc se mi to líbí. Až najdu velký scanner, vložím sem stránky ať to zalíbení s vámi sdílím.
Porovnání mám asi jen s fotoknížkami od fotolabu, které jsem kdysi vyhodnotil jako nejlepší v poměru cena/kvalita na našem trhu.
Chcete-li fotoknihu od Saal-digital, dá se vytvořit online, ale to je podobné jako na většině podobných stránek, neohrabané a s omezenými možnostmi. Lepší je stahnout si jejich program na tvorbu fotoknihy. Jenže k tomu potřebujete mít nainstalovaný AdobeAir  (Adobe integrated runtime), což jsem neměl. Odkaz od Saal na stažení AdobeAir nezafungoval a tak jsem to s nimi pár dní řešil a nedořešil. Zjistil jsem copak to je, co mi to v  notebooku napáchá  a stahnul nakonec jinde.
Od té doby prográmek fungoval skvěle. Má pár slušných fontů, pozadí stránek a umožňuje zadat vlastní. Nejtěžší tedy bylo vybrat JEN NĚKOLIK správných fotek - u toho jsem se  pořádně zapotil. No a knížka byla na světě za chvíli. Online jsem odeslal objednávku a za 3 dny se těšil z knížky.

Srovnání s fotolabem, se kterým mám zkušenosti - fotolabu chybí formát 28x28 (čtvercový je jen 21x21) cenově srovnatelné (fotolab 28x21 za 899, Saal 28x28 za 1190), poštovné je u Saalu dražší, Fotolab je pomalejší.

Tak za mě spokojenost.
Ještě si počkejte až to oskenuji a ukážu vám tu nádheru. ;)

Žádné komentáře:

Okomentovat